**Secret minuit** || 40. Díl: Mirinda est parti!

25. march 2010 at 18:28 | Nikyta* |  **Secret minuit**
Probudilo mě zuřivé bouchání na dveře. To včerejší událost nás přesvědčila o tom, že zamykat cokoli je na nic, ale opatrnosti není nikdy dost. Constantin vedle mě se převalil na břicho, něco zamručel a spal dál. Vydechla jsem, vstala a doběhla ke dveřím, které jsem odemkla a otevřela. Ve dveřích stála Lea, s naprosto šťastným výrazem a čepičkou, co se nosí na oslavách naraženou na stranu.
"Mirinda je pryč!!" Vyhrkla jsme co jsem otevřela. Ta její vizáž mi byla k smíchu. A ta zpráva také. I když ve mě vyvolávala nepokoj, nemohla jsem si to odpustit - Mirinda, ta hnusná mrcha která tu každého z nás deptala je pryč!! Rty se mi automaticky zvlnily do úsměvu.
"Co se děje?!" Ozval se za mnou rozespale Constantin. Na sobě měl jen volné kalhoty od pyžama, a tak se eL na chvilku přestala usmívat, aby nasadila znechucený výraz, ale znechucení po chvilce opět vyprchalo.

"Mirinda zmizela!!" Zajásala. Pohlédla jsem na Constantina. Byl.. Zklamaný!
"Škoda.." Prohlásil."Až tohle skončí nebudeme si mít s kým hrát.." Dodal a všichni jsme se rozesmáli. To byla pravda. Pravda ale byla i to, že jsme to brali až moc na lehko. Ale.. z tohohle prostě jeden nemůže být zklamaný! 
Lea na nás čekala před dveřmi zatímco jsme se oblékli a pak jsme vyrazily po schodech dolů do obývacího pokoje. Vládlo tam naprosté nadšení. Tahle nálada mě okamžitě stáhla, a tak jsem s úsměvem zdravila každého, kdo mě pozdravil bez toho, abych mu jednu natáhla. Ku podivu tato událost značně potěšila i vlky.
Lea se posadila, naprosto uvolněně k Erikovi. Za pohovkou, kde seděli stál Nicolas a i on se usmíval. To jim někdo dal něco do pití?! Nebo je to všechny tak potěšilo?!
"Tohle je..Divný.." Ozval se mi u ucha Constantin. Měl pravdu. Vypadalo to opravdu dost divně. Všichni se smáli, povykovali a radovali se. Ne, že by se mi to nelíbilo, ale vzhledem k tomu, že nás bylo čím dál méně to bylo trochu idilické. Přikývla jsem na jeho slova hlavou.
"Je mi nějak divně." Vydechla jsem. Začala se mi trochu točit hlava."Jdu na chvilku na vzduch.." Dodala jsem a vykročila ke dveřím vedoucím na zahradu. Constantin mě následoval. Vyšli jsme na čerstvý vzduch. Udělalo se mi trochu lépe, ale podivný pocit nezmizel. Opřela jsem se lokty o kamenou zídku a zhluboka se nadechla.
"Taky ti přijde že něco není v pořádku?" Zeptal se nečekaně. Přikývla jsem. Mé myšlenky se okamžitě stočily k Saurielovy. Má fantazie mi vykouzlila v hlavě obrazy toho, jak se Sauriel směje a 'tahá za nitky' těch loutek tady v domě. Otřásla jsem se nad tou představou a rozhlédla se ostražitě kolem. V houští se něco pohnulo. Možná to byl jen ptáček možná jen vítr.. Možná nějaká zaběhlá kočka, nebo tak. Ale, světe div se, vyběhla z něho ta dívka, Nessy, které jsem se tehdy ptala na cestu k Alexově a Lillithině domu.
Dívka se rozhlédla kolem, a když mě spatřila, široce se usmála a namířila si to ke mě.
"Ahoj!" Pozdravila mě a zastavila se asi metr od zídky. 
"Co tu děláš?!" Zeptala jsem se a vykulila nevěřícně oči. Vždyť elfí vesnice byla odtud asi půl hodina cesty.. Navíc co by tak malá dívenka jako Nessy dělala takhle daleko od domova?!
Nessy se slaďounce usmála a prohlédla si Constantina. "Přišla jsem na návštěvu. Nemůžu prostě přijít na návštěvu?"
"Na návštěvu se chodí dveř..." Zarazila jsem se. Tenhle rozhovor jsme už jednou vedla. Včera. Zavrčela jsem. Nessy, nebo to, co vypadalo jako Nessy se rozesmálo. Zavanul chladný vítr od moře, které odsud bylo vzdálené jen pár kilometrů, a místo Nessy stál okamžitě Sauriel.
"Je zajímavé sledovat, jak ti co rychle dochází." Poznamenal se smíchem. Constantin vedle mě zběsile zavrčel. Přikrčil se ke skoku, ale dříve, než mohl vůbec skočit, mávl Sauriel rukou a Constantin bokem narazil do stěny domu. To, jak bezvládně klesl k zemi, a i to, jak se ozvalo křupnutí kosti, když narazil na ruku, Sauriela zřejmě velice pobavilo, a mě velice rozzuřilo. 
Vzpomněla jsem si na trénink, a dříve než by jste stačily mrknout, měl obě kosti z rukou pryč. V tu chvíli jeho smích ustal. Bylo vidět, jak mu kosti opět narůstají. To má i tuhle schopnost?! Přiskočila jsem ke Constantinovi, čapla ho za zdravou ruku a co nejrychleji jsem dokázala ho odtáhla do domu. Ještě jsem viděla, jak se Sauriel chystá ke skoku, ale v tu chvíli se vzduchem mihlo několik chlupatých vlčích těl - část smečky, která si byla zalovit. Když však všichni chlupáči dopadly na nohy, byl už Sauriel pryč. Rozhlédla jsem se po místnosti....Pryč nebyl jen Sauriel, ale také Lea s Erikem.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Hanzer Hanzer | 25. march 2010 at 19:31 | React

je to cim dal zajmavejsi :D

2 Inu- salime VF tvoje love SB Inu- salime VF tvoje love SB | Web | 25. march 2010 at 19:41 | React

ahoj what´s new?
a zasa new des... supér moc pekný... ale musím uznat dufam že sa nenahnaváš... tento sa my páči viac... prekrásný

3 Inu- salime VF tvoje love SB Inu- salime VF tvoje love SB | Web | 25. march 2010 at 19:45 | React

PS: moc ma zaujíma už dlhšie od koho sú tie obrázky aj teraz čo máš z toho dess a aj pred tím čo máš z neho klikačku?:)

4 michal michal | Web | 25. march 2010 at 19:55 | React

hezký pozadí :-D

5 Zombie ~ Zombie ~ | Web | 25. march 2010 at 20:41 | React

jé máš krásny design :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama