**Secret minuit** || 44. díl: Interwiew avec l'ennemi

27. march 2010 at 19:14 | Nikyta* |  **Secret minuit**
Nemusela jsme čekat dlouho. Ten blázínek v cylindru vlétl do koupelny, opět v podobě sokola, a objevil se ihned naproti mě se zdvořilým úsměvem.
"Takže.." Natáhl ke mě ruku v bílé rukavičce. "Mé jméno je Malcolm. Ale přátelé mi říkají Mal." Mal.. To je francouzsky zlo. Příznačná přezdívka. Stiskla jsem automaticky jeho ruku.
"..Já jsem Nikyta.. Ale to nejspíš víte." Podotkla jsem a jeho ruku pustila. Vědoucně se zasmál.
"Samozřejmě! Pro přátele Niky!" Řekl hlasitě, ale ne na tolik, aby nás slyšeli ostatní. "Jinak jsme velmi rád, že vám, Niky, nemusím říkat to, že jsem Sauriela skutečně zabil já. Byl to milý hoch, ale na můj vkus ne příliš.." Odmlčel se a luskl prsty ve vzduchu, jakoby nemohl najít správné slovo. Mě jich napadalo hned několik. Nakonec jsem vyslovila ty, které byly dle mého.. Ještě celkem přijatelné.
"Nebral maškarádu? Choval se jako rozmazlené dítě? Mám stejný názor." Zasmál se a souhlasně přikývl.

"Přesně tak! Vypadá to, že bychom si mohli rozumět!" Nadhodil. To mě zaskočilo snad i víc než to, že mě pozdravil, a to všechno ostatní. Mohli bychom si rozumět?! Znovu se rozesmál. "Vypadáte zmateně má milá!" Pousmála jsem se a jen lehce přikývla hlavou.
"Konec koncům kdo by se divil že? Po tom co jsme tu měli se Saurielem.." Opáčila jsem. Zasmál se. Jak to, že se pořád směje? Je něčím nadopovaný či co? Může se vůbec nemrtví zdrogovat?!
"Pravda, pravda.." Nadzdvihl lem svého kabátu. Zahlédla jsme tam jakousi prastaře vypadající knihu a kapesníček od krve. Zajímavé. Vytáhl tu knihu a podal mi jí. "Ušetřím vám práci s hledáním informací." Mrkl na mě. Pak sáhl do kapsy u vesty a vytáhl kapesní hodinky. Omluvně se na mě podíval zatímco je ukládal zpět. "Bohužel, budeme to muset urychlit. Můj čas, který tu mohu strávit se nebezpečně krátí." Natáhl ke mě opět ruku. Já jí znovu přijala v domnění, že se jedná o rozloučení. Jak jsem jenom byla naivní! Bleskurychle se mnou trhl, přitáhl si mé zápěstí k ústům a zakousl se mi do ruky. Ve vteřině se sám kousl do jazyka, a do čil mi vpustil svou krev. A sakra. Pak se ode mě odtrhl, smekl cylindry a jakožto sokol uletěl pryč.
Ponaučení: nikdy nevěřit chlapům, jejichž přezdívka jest zlo!
Semkla jsme rty do úzké linie a pohlédla na knihu. Kniha Noh?! K čemu mi sakra bude? vždyť jich je v tomhle domě alespoň pět!! Až pak jsem si všimla menšího podnadpisu. 'Demons Chronique'...Jak příznačné! Je pravda, že tohle vydání tu asi nemáme.
"Darovanému koni na zuby nekoukej." Rozezněl se mi v hlavě Malův hlas. "Od toho jsou zubaři." Tenhle chlap je vtipnější než Sauriel. Musela jsme se rozesmát.
Sešla jsem dolů do obýváku, kde ovšem nebyla ani noha... Totiž ani jedna upíří noha. Těch vlčích tu bylo až až. Pak jsem zaslechla hudbu z Leyina a Erikova pokoje, kam jsme okamžitě zamířila.
Všichni seděli na koberci, Erik držel kytaru, na kterou hrál, a popíjeli víno. Zrádci!!!
"Co to máš?" Zeptal se Constantin a vyškubl mi knihu z ruky. "Kronika démonů? Kdes to našla?" Zeptal se znovu, když uviděl podnadpis.
"Našla jsem to v.. jedné knihovně.. Mohlo by nám to pomoct najít informace o M..Možném nepříteli." Opravila jsme se rychle. 
Constantin se na mě podíval s milým překvapením v očích. "To by mě nenapadlo.. Skvělý nápad Nik!!"
"Můj nápad." Ozval se hrdě Mal.
"Ovšem.. Zásluhy Vám uznám ale až později." Namítla jsem a zasmála se.
"Čemu se směješ?" Zeptal se Dimitrij, který stál spolu s Alison nejblíže, kromě Constanina, který ale listoval zaujatě knihou.
"U Kaina!! Ten je dlouhý jak týden před výplatou!" Ozvalo se mi poděšeně hlavou. Zabojovala jsme s dalším smíchem ale jen mávla rukou na Dimitrijovou otázkou.
"Jistě.. Vždyť je Kyasid." Objasnila jsem Malovi.
"Všichni jsou tu nějací vysocí.. Až na dámské osazenstvo." Podotkl.
"Jistěže." Odpověděla jsem poněkud dotčeně. Do chvíle, než mě obklopily dvoumetroví muži jsem si myslela, že 175 cm výšky stačí.
"Tenhle by to mohl být!" Vyřkl nečekaně Constantin. Všichni jsme se k němu nahrnuli. Lea na mě koukala poněkud vyděšeným pohledem plným pochopení. Poznala to?!
Constantin ukazoval na menší nadpis nesoucí název 'Colère'. Na obrázku byl zachycen dosti odporný Nosferatu, kterému prý bylo alespoň přes dva tisíce let.
"Cože?! Dělá si ten tvůj miláček legraci?!" Vykřikl zaskočeně Mal. V duchu jsem se zasmála.
"No.. Nic proti, ale to je trochu..." Nedokončila jsem a jen pokrčila rameny. Vzala jsem mu knihu a nalistovala rejstřík. K..L..M. "Co tenhle? Jeho jméno znamená ve francoužštině zlo.." Ukázala jsem jim dvoustránku věnovanou pouze Malovi. Na obrázku byl vystižen naprosto přesně.
"No nevím." Podotkl Constantin. Měl rád dramatičnost. Proto si myslel, že nepřítel by měl být zlý, hnusný a celkově nechutný, zatímco hlavní hrdina (on) naprosto dokonalý, překrásný.. Namyšlenost je z něj cítit na sto honů, ale miluji ho. Takže proč by mi to mělo vadit?
"Mě to připadá pravděpodobné." Prohlásila Lea a dívala se přímo na mě. Došlo jí to. Určitě. Není hloupá. Hloupá jsme tu já, že jsem si myslela, že jí to nedojde.
Přečetli jsme si článek. Constantinovo čtení doprovázely poznámky v mé hlavě, jako třeba 'Kdo to tam sakra napsal?!' a podobně.
Zjistilo se, že Malovi je přes tři tisíce let (ale vypadá na svůj věk zatraceně dobře abych pravdu řekla..) a to nejdůležitější - není pravý upír. Na půl ne Malkavian (ku podivu), ale ta druhá polovina je záhadou. Někdo říká že člověk, někdo že Tzimisce, někdo že vlkodlak, přičemž třetí možnost je nejrozšířenější, tudíž nejspíš nejpravděpodobnější. Při této zmínce se mi zdálo, jakoby Lea s Erikem poněkud ztuhli.
Vědí snad něco víc?!
 

1 person judged this article.

Comments

1 Amber..♥ Amber..♥ | Web | 27. march 2010 at 20:14 | React

vzali, když nás nesežere xD ani nevysaje či podobně 8D

2 Mrs.cream Mrs.cream | Email | Web | 27. march 2010 at 21:04 | React

ahoj :-D  :-D  :-D  :-D jaks e vede jak se ti líbí můj design new?... 8-)  :-D ..

3 Abigail Abigail | Web | 27. march 2010 at 21:27 | React

Všéééchno náááj zlatoo..:)))

4 Amber..♥ Amber..♥ | Web | 27. march 2010 at 21:40 | React

ok.. tak se napapej, nabumbej, nebo co to vlastně děláš Oo xD

5 Taychi Taychi | Web | 27. march 2010 at 22:16 | React

upírko mám tě vpřáátelíích ^^

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama