**Secret minuit** || 45. díl: Mascarade

27. march 2010 at 22:16 | Nikyta* |  **Secret minuit**
Lea si mě odtáhla kousek dál a zamračila se. "Tak mluv, Nikyto Nightová! Jak to je?" Spustila okamžitě. Já se jen uculila.
"Ty se jmenuješ příjmením Night?!" Zeptal se zvědavě Mal.
"Už to tak bude.." uculila jsem se a pohlédla na Leu.
"Zajímavé..Vskutku zajímavé.."Podotkl protáhla a odmlčel se. Co je na tom zajímavého?! To, že to jméno znamená v Aj Noc? No..tak byl Bůh zase jednou vtipný no.. Tahle ironická zjištění jsou nejspíš pro něj zábavná.
"Co myslíš?" Pokusila jsem se o nevinný tón, i když mi bylo naprosto jasné že eL ví, o co jde. Zavrtěla nade mnou hlavou.
"Takže ti vidí do hlavy, že?" Jen jsem přikývla. Nějak se nám to střídalo. Nejdřív viděl Sauriel do hlavy mě, pak Lee, a teď vidí mal do hlavy opět mě. Že by se Bůh chtěl znovu pobavit?"Ach jo.. Takže jsi šla do koupelny proto, aby jsi ho potkala, že?" Sakra ona toho ví tolik?! Buď jsem tak 'nenápadná', až si toho eL všimla, a nebo je tu jediná inteligentní (Promiň Constantine, promiň Eriku, promiň Alison a promiň Dimitriji ale.. je to tak). Znovu jsem přikývla. "U Kaina Niky!! Ty jsi tak pitomá!! Vždyť tě mohl zabít!!"
"A proč bych to dělal?" Podivil se Mal a já se opět zasmála.
"Proč by to dělal? Prý si spolu budeme rozumět.." Prohlásila jsem. Lea na mě vytřeštila oči. "Ne, nejsem blázen. S Malcolmem je celkem sranda."
"To ti děkuji!" Prohlásil se smíchem Mal. ty jeho poznámky jsem začínala mít ráda. Že by jeden z prvních příznaků šílenství?!

Lea na mě jen kulila oči. Já pokrčila rameny. "On vážně není jako Sauriel." Řekla jsem. Bylo vidět, že jí toto oznámení vzalo vítr z plachet. Poklesla jí ramena a dívala se na mě.
"Já vážně nejsem, jako Sauriel." Ozvalo se, ne v mojí hlavě, ale přímo u mého ucha. Trhla jsem sebou spolu s Leou a obě jsme o kus uskočily. Mal trochu znervózněl. "Oh..Omluvte mě, jestli jsem vás vyděsil." To Leu zaskočilo. Zůstala na něj civět. Jeho vzhled ji zřejmě zaujal. "Dokonce je se mnou občas i zábava." Navázal Mal opět na předešlé téma. Pak se zarazil, jakoby si něco uvědomil a plácl se do čela. Smekl cylindr a hluboce se před Leou uklonil."Ani jsme se nepředstavil.. Mé jméno zní Malcolm. Pro přátele Mal." Napřímil se, nasadil cylindr a široce se usmál."Vy budete ta Lea." Otočil se na mě."Ach ano.. Málem bych zapomněl. Zajímavé na tvém příjmení bylo to, že, tady Lea, se jmenuje stejně, nemýlím-li se." Pohlédla jsem na Leu. Ta se pohledem obrátila ke mě a mezi obočím se jí ukázala nepatrná vráska. přikývla hlavou. Tohle oznámení vzalo vír z plachet pro změnu mně.
"Proč jsi mi to neřekla?!" Vykvikla jsme směrem k Lee. Ta jen pokrčila rameny.
"Ale no tak, nehádejte se! Přišel jsem pro to, abych vám dopřál chvilku zábavy!" Společně s Leou jsem na něj nechápavě pohlédla. Jen se doširoka usmál a tleskl rukama, načež se kolem rozprostřela tma.
***
Světlo se objevilo z čistajasna. Stála jsem po boku kohosi, kdo byl přibližně stejně vysoký jako Constanin. Měl na sobě ale škrabošku vyvedenou ve zlaté barvě, která ladila k jeho zlatým očím.
"Lásko jsi to ty?!" Zeptala jsem se. Pohlédl na mě.
"Niky?" Teprve teď jsme si uvědomila, že i já mám škrabošku. Stáli jsme v ohromném sále, plném zrcadel a dalších upírů, též ve škraboškách. Zahlédla jsme v jednom ze zrcadel svůj odraz. Málem mi to vyrazilo dech. Na obličeji jsem měla podobnou škrabošku jako Constantin, jenom ve stříbrném provedení. Ne sobě jsem měla dlouhé šaty s přenádherným korzetem, provedeným také ve stříbrné barvě, jen ještě přizdobený černými ornamenty, které byly i na masce. Constantin měl černý oblek a zlatý, prošívaný šátek kolem krku zastrčený za okraje saka. Děsivě mu to slušelo. Vlasy měl do culíku, a tak vynikaly jeho ostré rysy. Já měla vlasy v drdolu opatřené několika stříbrnými sponami, a ty dva bílé melírky jsem měla volně. 
Rozhlédla jsme se kolem. Všude byli podobně nastrojení upíři. Vypadalo to skoro jako.. Maškarní ples?
"Jak se ti líbí šaty? Pokoušel jsem se zdůraznit tvé stříbrné oči.. Myslím že ti moc sluší!" Ozval se Malcolm.
"Co to má znamenat?!" Zeptala jsme se ho v duchu.
"Dopřávám vašim unaveným duším trochu zábavy!" Prohlásil Mal. Teď jsem ho zahlédla, jak stojí na balkónku nad námi, se spokojeným úsměvem. Měl opět svůj oblek s cylindrem, ale k tomu ještě černou masku. Kývl hlavou kamsi na levo. podívala jsem se tím směrem. Stála tam dívka menší postavy v rudých šatech zdobených černou, hnědými vlasy do drdolu podobně jako já, a škraboškou ve stejném stylu jako šaty. Vedle ní stál vysoký muž, oblečený podobně jako Constantin, jenomže jeho škraboška a košile, která byla vidět místo šátku, měli sněhově bílou barvu se světle modrým zdobením. Vypadali jako oheň a led. Paradox. Já s Constantinem jako zlato a stříbro, a oni jako oheň a Led. Nádhera. Lea s Erikem nás také zahlédli a okamžitě k nám vyrazili.
"Je tu i Alison?" Zeptala jsem se zvědavě Mala.
"Jistěže! Ale s tou Eiffelovkou zrovna popíjejí. Tak je nebudeme rušit. Bylo by to nezdvořilé." Oslovení 'Eiffelovka'  jsem se musela zasmát. Chudák Dimitrij.
"Co se to tu sakra děje?!" Vyhrkl Constantin.
"Tomu bys nerozuměl.." Podotkla s pobaveným úsměvem Lea a pohlédla na mě. "Jo.. On fakt není jako Sauriel."
"Támhle jsou mísi s naším poupraveným punčem! Přeji dobrou chuť!" zatrylkoval Mal. Pohlédla jsem na všechny strany, až mi padl do oka protáhlý stůl s velkými skleněnými mísami plnými krve. Čapla jsem Constantina za rukáv a táhla tím směrem. Jakmile uviděl, k čemu ho vedu, šel už sám, aniž bych ho táhla. Lea s Erikem se za námi také vydali.
Zatímco jsme si každý pily z jedné skleničky, začala hrát hudba. Erik se podíval pokradmu na Leu, položil svou sklenku an stůl a bez varování ji vzal do náruče a odnesl na taneční parket. Pohlédla jsme na Constantina, který ledabyle koukal za těma dvěma.
"Tremeři jsou divní.." Podotkl a uhasil tak ve mě poslední naděje na tanec. Ignorant! Pak se ale zasmál a pohlédl na mě."Chceš jít?" Zeptal se. Jupíí! Není to ignorant!!
"Samozřejmě!" Přisvědčila jsem, 'hodila' do sebe zbytek krve co jsem měla ve skleničce a chtěla jít na parket.
"Počkej.. Máš tu trochu.." zarazil mě Constantin s úsměvem. Natáhl se ke mě a polibkem mi slízl kapičku krve se rtu.
"Díky.." Pousmála jsem se a vydali jsme se na parket.
Během tance jsem Constantinovi poněkud provinile pověděla co se stalo. Vzal to celkem v klidu. Pak najednou hudba utichla. Zmateně jsem se rozhlédla kolem. Na parketu už byli i Alison s Dimitrijem. Alison měla černo-bílé šaty, i škrabošku a Dimitrij měl taktéž černo-bílý oblek, jen tak, aby byl v 'negativu' s jejím oblečením. I Lea s Erikem se zmateně rozhlíželi.
Pak se kolem znovu objevila tma.
***
Když jsem se opět rozhlédla, zjistila jsme že jsme zpět v obývacím pokoji našeho domu. Jen jsme stáli, všechny tři páry, v obětí jako při tanci. Všichni jsme měli šaty jako na maškarním.
"Mám pocit že by se vám ještě někdy mohli hodit." Objasnil Mal okamžitě. Jen jsme nad tím polovičním Malkavianem potichu užasla a sundala jsem si škrabošku, stejně jako ostatní.
Ne.. On vážně není jako Sauriel.
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama