Cesta za lepším životem - GoVeg?

6. january 2012 at 17:03 | Aya |  **Články na Téma..**
Ahoj, bobci.
Tak jsem zase dostala nápad ohledně článku - a hleďme, hodí se to i do tématu týdne.
Jak bych začala.
V poslední době, hlavně v období vánoc se hodně ozývali vegetariáni a vegani*, v rámci kampaní proti zabíjení kapříků apod.
Samozejmě se všude (nebo alespoň po LBC) objevovaly slogany o tom, že mají zvířata také city, a když jedny milujeme, proč druhé zabíjíme.
Ráda bych řekla, že jsem jednu dobu maso nejedla vůbec. Pravda - nevydrželo mi to dlouho, díky mé "lovecké" krevní skupině 0, díky níž to prostě nedávám po zdravotní stránce. A jsem za to ráda, protože jsem hodně věcí pochopila a začala na ně koukat z jiného úhlu.
Nejprve bych ráda řekla, že zabíjení zvířat, to brutální zabíjení verlyb, delfínů, tuleňů a dalších, vzácnejších, či méňě vzácnejších zvířat JE špatné. A je pravda, že bychom to, jako lidstvo, měli omezit. Ale myslím, že nejsem sama, kdo si nedokáže představit život bez masa - celý život, úplně bez masa. 1) Malé děti potřebují živiny které jsou pouze v mase. 2) Exoti s nulou, jako já, potřebujíživiny z masa. Názor vegetariána/vegana: "Existují náhražky."...Ano... Existují, ale není v nich úplně všechno a hodně z nich (jako sója) jsou hodně chemicky upravené. Raději než chemii si dám bio kuře.
Další věc, o které bych se ráda zmínila je, že se jim trochu divím. Zajímají s eplnou duší o dobro zvířat. Až by se zdálo, že to, jak někde matka vyhodí dítě hned po porodu jim je vlastně jedno. Země je přelidněná, tak co. Aspoň bude víc místa pro zvířátka (ano, tohle trochu přeháním, ale chci aby jste to pochopili). Kamarádka mě varovala, že do sušenky KitKat se přidává nějaká složka, která se získává z jakýchsi tropických stromů, na kterých žijí orangurani a když si koupím KitKat, zabiju strom a tím pádem orangutana. Můj proti názor byl, že v těchhle zemích žijí většinou lidi, pro které je kácení těch stromů jediným zdrojem obživy, protože je tam neúrodná půda a tyhle megafirmy jim za to zaplatí na kozu, ovci, nebo co já vím, a že ty lidi mají většinou rodinu, kterou ASI potřebují tak trochu krmit. Hodně vegetariánů/veganů by se se mnou pustilo do debaty o tom, že bezbranné a němé zvíře je přece hrůza zabít a že by raději něchali pochcípat lidi v rozvojových zemích (Země je přeci přelidněná!) apod. A to vám, drazí vegetariání/vegani, kteří by jste mi tohle předhodili jako argument nepřiadá zrůdnější zabít někoho VLASTNÍHO DRUHU? Raději si budu zabíjet zvířata pro maso sama a sama je kuchat a zpracovávat, než bych zabila jinýho člověka (joo, jasně, často říkám, že je někdo na zabití, ale to neznamená že bych ho fakt někde v noci podřízla jak novovdobý Jack Rozarovač).
Tak, svůj temperament a přeplněnou hlavu jsem si vybila. Ve zkratce: všechno s mírou... Tak, jako nemůžeme žít bez vody, nemůžeme žít bez toho, co je pro náš život důležité. Kupujte bio výrobky!
*Hodně lidí neví, jaký je rozdíl mezi vegetariány a vegany. Vegani narozdíl od vegetariánů nejedí NIC živočišného původy (jogurty, sýry, mléčné výrobky)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Tenny Tenny | Web | 6. january 2012 at 19:28 | React

Zajímavý názor a docela s tebou souhlasím.I já sama jím maso minimálně,ale uvědomuju si,že není možné úplně bez masa žít..nejčastěji jím kuřecí,občas to vepřové a hovězí..Jiné nejím a teda,samozřejmě,ryby jím..
Ale s tím,co říkáš,souhlasím.

2 Katherine Katherine | Web | 8. january 2012 at 0:52 | React

Proti vegetariánům/veganům nic nemám, chápu je, ale někteří to fakt přehání. Já maso jím občas, ne že by to bylo tím, že bych nechtěla zabíjet zvířata, ale prostě mi nechutná. Sním tak maximálně kuřecí a někdy vepřový, ale ostatní mi nejede (nojo, podle někoho jsem zmlsaná :-D). Ryby většinou sním, až na toho kapra. Ale kdybych neměla maso jíst vůbec, tak bych se asi picla. A sója je hnusná :-D

3 [ Bloody // BiBi ] [ Bloody // BiBi ] | Web | 10. january 2012 at 20:16 | React

Skvělý článek Ayo, ostatně jako vždy. Opět musím podotknout to, jak jsem ráda že jsi zpět! :) Takže, k tomu článku, plně souhlasím,ale tohle, to je prostě typický přístup lidstva, soudí všechno a všechny, co se vymykají z jejich každodenního přístupu a zvyků a nejsou schopni si přiznat chybu, či jiný názor.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement